piątek, 3 kwietnia 2020

spotkajmy się wirtualnie ))))

10 LAT OBSERWUJĘ RZECZYWISTOŚĆ NA NOWO …. a od 2,5 tygodnia miałam SUPER trudność ,,,, wejścia w słowo ze skoncentrowaną myślą ….
ale dzięki zwykłemu smsowi ze niezwykłą treścią ,,,, koncentracja razem z siłą woli zwyciężyły z wynikiem 3:4.... i mogłam kreatywnie podejść do trudnej sprawy jaką jest niesprawność neurologiczna w czasie zarazy....
moja nowa znajoma, z którą łączy mnie doświadczenie sztuki i udaru - poinformowałam mnie miała kolejny udar - drugi z kolei.... uświadomiłam sobie, jak ważne jest byśmy ze sobą rozmawiali na ten temat  - nawet jeśli komunikacja jest kulawa a czasem fizycznie nie możliwa ---- dlaczego o tym piszę ????

nie jestem neuropsychologiem, nie jestem też neurolgopedką.... jestem tylko afazjanką, która doświadczyła niesprawności neurologicznej.... NIESTETY wiem, czym jest lęk o wszystko i o nic,,,, czym jest samotność w kwaterze niesprawności.... nie mogłam tego przeczytać, nauczyć się i zdać nad komisją egzaminacyjną.... to tylko doświadczenie.... ale może to Wam pomoże, jak myślicie ? 

bo samotność poudarowa jest koszmarem w zamknięciu porażonego ciała ---- i nie myślę tutaj tylko o afazji …. ale szerzej ---- lewostronny jak i prawostronny udar jest nagłą nieprawnością, w której zmieniamy się pod względem fizycznym / psychicznym /  mentalnym 

fizycznym
 - jesteśmy na wózku lub o lasce; mamy sparaliżowaną połowę ciała, która często jest bardzo skręcona przez siłę udaru; owa siła skręca nasz bark - który boli …. bardzo …. bez masaży nic nie wskóramy ---- masaż jest wstanie odblokować bark by móc używać dłoni ---- !!!!  Ale to jest poziom wizualny //// fizyczny często powierzchniowy dla osób nieznających się na materii …. a porażenie ciała, które widzą osoby zewnątrz to najczęściej głębokie porażenie - nie tylko ręki, nogi ---- ale również - JĘZYKA, PRZEŁYKU,,,, dlatego mamy ogromny problem ze śliną ---- DŁUŻO PIJCIE , TO BARDZO POMAGA )))) a neurologopedzi  bardzo pomagają w trudnościach przełykania ))))
takie proste )))) 
….takie podstawowe, że aż zadziwiające ,,,, prawda --?--

psychiczny/mentalny
- no właśnie, życie nabrało innego wymiaru …. prawda ? …  kiedyś napisałam, że więcej czuje niż wiem …. i w tym pokazuje jest istota naszego nowego wymiaru…. my neurologiczni, zamykamy się w naszym nowym świecie nieprawności,,,, bo czasem tak jest łatwiej a czasem po prostu inaczej się nie da …. ok, może piszę truizmy ,,,, jednak każde życie jest ważne - szczególnie takie, które doświadczyło więcej i odbiło się o ścianę z napisem śmierć ….

pomyślałam, że w czasie zarazy kiedy nie macie rehabilitacji - bo nie możecie jej mieć ,,,,warto pójść na bardzo krótki spacer ---- to jeden z najlepszych sposobów na rehabilitacje ---- wierzcie mi na słowo - TO NAPRAWDĘ DZIAŁA )))) IDEALNIE WPŁYWA NA ZABURZONE FUNKCJE POZNAWCZE ale również działa na naszą zaburzoną psychikę ---- o czym tak wielu zapomina ---- udar to globalne zaburzenie funkcji fizycznych, psychicznych, poznawczych i mentalnych !!!! 

JEŚLI POTRZEBUJECIE …. SPOTKAJMY SIĘ W WIRTIALNEJ RZECZYWISTOŚĆI BY POROZMAWIAĆ O ŚWIECIE NIESPAWNOŚCI LUB POPRPSTU POBYĆ ,,,,?,,,, ODEZWIJCIE POPROSTU DO MNIE PRZEZ MESSEGERA NA FB -- -- CO MYSLICIE O TYM ????
BĘDZIE MI SUPER MIŁO WAS PRZYWITAĆ ))))

na początek przypomnienie  NIEZBĘDNIK AFAZJANINA


   


Brak komentarzy: